Święta

Sobota, XXV Tydzień zwykły
Rok A, I
Wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dr Kościoła

Dzisiaj jest

sobota,
30 września 2023

(273. dzień roku)

Polecamy strony

Wyszukiwanie

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

Licznik

Liczba wyświetleń:
4001708

SondaStatystyki

Brak własnych statystyk

  Parafialna pielgrzymka: Piekary Śląskie - Góra św. Anny – Wrocław – Łagiewniki w dniach 30 września i 1 października. Koszt 400 zł. Zapisy od niedzieli 

  

W Rzeszowie odsłonięto mural błogosławionej rodziny Ulmów

PIELGRZYMKA – Wydarzenie Parafialne, którym rozpoczynamy ostatni rok pracy NOP. Zostanie on zakończony Parafialnym Kongresem Eucharystycznym w czerwcu 2024 roku. Owocem końcowym będą dwa dokumenty: Projekt Wspólnotowy, który opracujemy w oparciu o to, co parafianie wspólnie napisali podczas spotkań sąsiedzkich (10 spotkań wg konspektów). oraz Komentarz do Modlitwy „Ojcze nasz”, który będziemy wspólnie tworzyć przy okazji wydarzeń zaplanowanych w tym roku duszpasterskim. Pierwszym wydarzeniem jest pielgrzymka. W Liście znajdziemy kartkę, gdzie napiszemy komentarz do prośby: „Święć się Imię Twoje”. Napiszmy przez kogo lub przez jakie wydarzenia zostało uświęcone Imię Boże w naszej parafii, np. przez tych, którzy tworzyli naszą parafię; dzisiaj umacniają wspólnotę lub tych, którym powierzamy naszą parafię w przyszłości.

 

Chrystus jest Słowem Przedwiecznym, które ciałem się stało i zamieszkało między nami. On jest odblaskiem chwały Boga i odbiciem Jego istoty. Ewangelia przyniosła nam światło o chwale Chrystusa, który jest widzialnym obrazem Boga niewidzialnego. Wszystko zostało stworzone przez Chrystusa i dla Jego chwały. W Nim ukryta jest cała chwała Boża. W Nim mieszka cała pełnia Bóstwa i Boskości. 

 

Siedem sanktuariów w sześciu krajach, których położenie wyznacza niemal idealną linię prostą. Przypadek czy znak z nieba? Czy istotnie, jak mówi pobożna legenda, linia ta jest śladem po mieczu św. Michała Archanioła?

 

 

 Koronka - obok aktu: Jezu, ufam Tobie - jest najbardziej znaną modlitwą do Miłosierdzia Bożego. Tłumaczona jest nawet w narzeczach afrykańskich, we wszystkich zakątkach świata. Jak sie modlić ?..... kliknij tu

 

Niema Go tutaj, zmartwychwstał!       To wszystko zmieniło.      Już na zawsze   

 

Choroba i cierpienie są sobie bliskie. Chorobą zajmują się nauki medyczne, natomiast cierpienie jest tajemnicą, niedającą się objąć tylko lekarskim rozpoznaniem

 

Czy wiesz co tak naprawdę dzieje się podczas MSZY ŚWIĘTEJ?   --kliknij tu 


To była największa prawda jaką przeżyłem o Eucharystii... Widziałem i dzisiaj daję wam świadectwo : kliknij tu ....

 

Matka, która nieustannie pomaga ...  kliknij czytaj dalej.

           W Apokalipsie czytamy: „Potem ukazał się znak na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod Jej stopami, a na Jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu” – tą Niewiastą, jest właśnie Maryja. Tytuł „Królowa” podkreśla stan Maryi w czasach ostatecznych jako Tej, która zasiada obok swego Syna, Króla chwały. Maryja nie jest Królową absolutną, najwyższą i jedyną. Jest nad Nią Bóg i tylko On ma najpełniejsze prawo do tego tytułu. Jeśli więc Maryję nazywamy Królową, to jedynie ze względu na Jej Syna. Godność Jej Boskiego Macierzyństwa wynosi Ją ponad wszystkie stworzenia, czyni Ją Królową aniołów i wszystkich Świętych, Królową nieba i ziemi. Maryja jako Królowa nadal jest matką. Zawsze możemy zwrócić się do Niej, a Ona nasze sprawy troskliwie przedstawi Synowi. Pamiętajmy, że droga do Jezusa jest pewniejsza, gdy wiedzie przez Maryję.

Zapytajmy siebie dzisiaj:
– jakie miejsce zajmuje Maryja w moim życiu?
– czy jest dla mnie Matką i Królową?
– czy jestem gotów iść przez życie z Maryją?

 Maryjo pragniemy ukoronować Cię w swoim sercu. Bardziej miłością niż złotem szlachetnymi kamieniami. Bardziej dobrymi czynami niż więdnącymi kwiatami. Ukoronować to znaczy wywyższyć, dać pierwszeństwo naprawdę, a nie na pokaz.

 

Zawierzyć własne sprawy


W dzisiejszych czasach, gdy nasza wiara tak często wystawiana jest na próbę różnorodnych pokus, gdy człowieka dosięga zwątpienie, gdy gubi sie na ścieżkach życia i tak usilnie poszukuje pomocnej dłoni… z pomocą przychodzi Matka Boska. Przez uczestnictwo w majowym Nabożeństwie, jego scenerii i prostocie, można znaleźć odpowiedź na bardzo wiele wątpliwości, odnaleźć i odbudować korzenie swojej wiary, nawiązać szczerą więź z Chrystusem. Nabożeństwo Majowe to spotkanie z Matką Boga i z Nim samym. To możliwość zawierzenia Jej całej swojej życiowej codzienności, jej troski i problemów. Wystarczy tylko przyjść… jak do swojej Mamy.