Święta

Wtorek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny

Dzisiaj jest

wtorek,
19 marca 2024

(79. dzień roku)

Polecamy strony

Wyszukiwanie

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

Licznik

Liczba wyświetleń:
4260932

Sonda



Statystyki

Brak własnych statystyk

5 Niedziela Wielkiego Postu B -17.03.2024

1. Porządek Mszy Świętych: 7.00; 9.00; 11.00. Po południu Gorzkie Żale o 15.30 z kazaniem pasyjnym i adoracja krzyża dla dzieci (przez przyklęknięcie lub ukłon). Ofiary zebrane podczas adoracji są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu, następnie Msza Święta.

 

2. W tym tygodniu Msze Święte rano o 7.00. oraz po południu, ze względu na spowiedzi w dekanacie o godz. poniedziałek – 17.30, od wtorku do czwartku – o 18.00, w piątek o 17.30 i w sobotę o 17.00.

 

3. We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców i dzień zakończenia Rekolekcji Parafialnych z poświęceniem naszych rodzin Bożemu Sercu.

 

4. We czwartek  17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza Święta.

 

5. W piątek  o 17.30  Msza Święta i Droga Krzyżowa w terenie – Wydarzenie Parafialne. Rozważania Drogi Krzyżowej są do odebrania w zakrystii. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny.

 

6. W następną niedzielę Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na Mszach Świętych o 7.00; 9.00 i 11.00 – uroczyste z procesją z palmami. Gorzkie Żale o 15.30 z kazaniem pasyjnym. Następnie Msza Święta popołudniowa. Dyżur liturgiczny na Mszy o godz. 9.00 mają kl. I.

 

7. Przygotowanie dekoracji świąteczne (Ciemnica i Boży Grób) - TARNAWIEC.

 

8. Zapowiedzi: Patryk Gabriel Figiel, zam. Zgłobice i Joanna Maria Kłak, ur. Jarosław, zam. Szówsko, zap. 1

 

9 Warto przeczytać: Niedziela (10 zł): Gdy boli dusza (dlaczego dzieci są tak mało odporne na życie); Dziadersi, lewacy, katole (jak mowa nienawiści zmienia nasze życie i obyczaje)

Gość Niedzielny (10 zł): O prostocie modlitwy; Relikwie (nie) na sprzedaż; O znaczeniu zwyczajów ostatnich dni Wielkiego Postu

 

 

10. Intencje mszalne

 

13. Intencje mszalne 

15 : 00 Czas Miłosierdzia Bożego - JEZU UFAM TOBIE

 

 

Panie mój, Jezu Chryste, który z miłości, jaką masz ku ludziom, dzień i noc w tym Sakramencie przebywasz i pełen dobroci i miłości oczekujesz, wzywasz i przyjmujesz wszystkich, którzy przychodzą Cię odwiedzić, wierzę, że tu obecny jesteś w tym Sakramencie ołtarza. Cześć Ci oddaję z przepaści mego nicestwa i dzięki Ci składam za łaski, które mi wyświadczyłeś, szczególnie za to, że mi siebie samego darowałeś w tym Sakramencie, że mi za Pośredniczkę dałeś Najświętszą Matkę Maryję i że mnie wezwałeś, abym Cię odwiedził w tym kościele. Pozdrawiam tedy Twe najukochańsze Serce, a pragnę je w potrójnym celu pozdrowić: najpierw, aby Ci podziękować za ten dar wielki; po drugie, aby Ci wynagrodzić za te wszystkie zniewagi, których doznałeś od wszystkich nieprzyjaciół Twoich w tym Sakramencie; po trzecie, pragnę przez to nawiedzenie uczcić Cię na wszystkich tych miejscach na ziemi, gdzie Ci ludzie w tym Sakramencie obecnemu mało czci oddają albo Cię nawet zupełnie opuszczają. Jezu mój! Całym sercem Cię miłuję, żałuję, że tyle razy w przeszłości Twoją dobroć zasmuciłem. Postanawiam przy pomocy łaski Twojej na przyszłość już nigdy więcej Ciebie nie obrażać, a teraz, jakkolwiek nędzny jestem, Tobie się zupełnie oddaję, wyrzekam się mojej woli, mych skłonności i mych życzeń i wszystkiego, co do mnie należy. Odtąd rozporządzaj mną i wszystkim, co posiadam, jak Ci się podoba. Proszę Cię tylko o miłość świętą, której jedynie pragnę, tudzież o wytrwałość w dobrym do końca i o doskonałe wypełnienie woli Twojej. Polecam Ci także dusze w czyśćcu cierpiące, szczególnie te, które miały największe nabożeństwo do Najświętszego Sakramentu i do Maryi Najświętszej. Polecam Ci także wszystkich biednych grzeszników. 

Wreszcie, drogi mój Zbawicielu, wszystkie uczucia moje łączę z uczuciami najmiłościwszego Serca Twego i tak połączone ofiaruję Twemu Ojcu Przedwiecznemu i błagam Go w imię Twoje, aby je dla miłości Twojej przyjąć i wysłuchać mnie raczył.  

  

 

 … współcześni chrześcijanie często nie chcą pamiętać lub wręcz buntują się przeciw temu, że fundamentem ich wiary jest Krzyż – czyli cierpienie i rany. A przecież to właśnie rany przekonały niewiernego Tomasza, że Chrystus żyje.

 

.