Wtorek, XIX Tydzień zwykły

14 sierpnia 2018

120475

OGŁOSZENIA - 19 Niedziela Zwykła B - 12.08.2018

1. Porządek Mszy Świętych: 7.00; 9.00; 11.00. Po południu o 16.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o 17.00. Taca mszalna na potrzeby parafii.

2. W tym tygodniu Msze Święte tylko wieczorem o 19.00, z wyjątkiem wtorku – Msza o 18.00 – odpust na Zgodzie.

3. W Liturgii wspominamy:
- wtorek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

- środa – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
- piątek – św. Jacka, prezbitera

4. Jutro 13 –sty dzień miesiąca. Kolejne Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej wieczornej, które poprowadzi Żuławiec.

5. We środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP.  Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00; 17.00. Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy Świętej. Jest to święto obowiązkowe. Dożynki parafialne - na sumie poświęcenie wieńca dożynkowego przygotowanego przez Tarnawiec. Wspomnienie cudu nad Wisłą i Dzień Wojska Polskiego.

6. We czwartek 16-sty dzień miesiąca. Dzień Papieski. Po Mszy Świętej Litania do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

7. Jest jeszcze wolne 1 miejsce na pielgrzymkę NOP-u do Góry Kalwarii (18.08). Koszt przejazdu to 80 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 5.30 spod kościoła.

8. Dożynki Archidiecezjalne i Powiatu Jarosławskiego (Kolegiata) w dniu 26.08.2018 w Jarosławiu. Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze w dniach 1-2.09.2018

9. 19 sierpnia na sumie O. Czesław Foryś będzie obchodził jubileusz 50-lecia swojego kapłaństwa.

10. Zapowiedzi:
Tomasz Kotyla, s. Jana i Elżbiety zd. Hanula, ur. Jarosław, zam. Szówsko
i Justyna Anna Pięta, c. Tadeusza i Bożeny zd. Lewicka, ur. Rzeszów, zam. Bratkowice,
zap. 1.

11. Serdecznie witamy w naszej parafii nowoprzybyłe Siostry: Siostrę Annę, która będzie pełnić funkcję organistki i Siostrę Barbarę, która będzie pracowała w Ochronce.

12. Znaleziono klucze do samochodu.

13. Warto przeczytać:
Niedziela: o II Kongresie Młodzieży Polonijnej; wywiad z ks. prof. prał. Marianem Rajchlem, archidiecezjalnym egzorcystą
Gość Niedzielny: o śmierci świętego Maksymiliana, którego spojrzenia nie mogli znieść oprawcy; o dopalaczach – czy obecna zmiana prawa zapewni skuteczną ochronę przed tymi środkami

14. Intencje mszalne.

15 : 00 czas miłosierdzia - JEZU UFAM TOBIE <3