Piątek, IV Tydzień Wielkanocny

piątek,
27 kwietnia 2018

Co chcemy osiągnąć ?

Pracujemy dla Lepszego Świata. Razem z Chrystusem opowiadamy się za tym wszystkim, co w świecie jest dobre i prawdziwe, a przeciw temu wszystkiemu, co jest zakłamane, niesprawiedliwe, depczące ludzką godność i wolność.

To każe nam:
angażować się po stronie ubogich i wydziedziczonych;
szukać bardziej tego co nas łączy, niż tego co dzieli;
być ludźmi dialogu i porozumienia;
służyć odnowie Kościoła, by ten mógł się stać zalążkiem odnowy świata.

W tej pracy łączą się ludzie różnych powołań, kultur, języków. Młodzi i starzy, świeccy i duchowni, prości i wykształceni. Tworząc w działaniu braterską jedność między sobą, służymy jedności nadchodzącego świata. Razem ze wszystkimi ludźmi dobrej woli szukamy głębszego sensu i nowych form działania.

Z orędzia Papieża Jana Pawła II do uczestników Wieczernika Ruchu - Rzym 25 maja 1991 r. :

"Doceniam Waszą dyspozycyjność i popieram wasze projekty intensywnego i skutecznego apostolstwa. Pragnę z całego serca, aby wasza działalność prowadzona w całkowitej zgodności ze wskazaniami Pasterzy Ludu Bożego, przyczyniła się skutecznie do nowej ewangelizacji, która jest żywotną sprawą Kościoła. Przyczynicie się w ten sposób do tego, żeby znamię Chrystusa jeszcze mocniej jaśniało na obliczu Kościoła (KDK43). Oto serdeczne życzenie, które wyrażam dla was wszystkich odpowiedzialnych za Ruch dla Lepszego Świata, dając wam z całego serca moje błogosławieństwo".
Jan Paweł II

Z listu Jana Pawła II na 50-lecie proklamacji Ruchu dla Lepszego Świata 10 luty 2002r.:

"..Zawsze pracujcie w perspektywie budowania coraz bardziej intensywnej komunii kościelnej. Postępujcie dalej w tym dziele, w pokornej i stałej współpracy a Pasterzami Kościoła, pozostając ciągle uważni na rozeznawanie znaków czasu"
Jan Paweł II

Zasadą działania Ruchu jest najpierw osobiste nawrócenie, by stać się ludźmi Królestwa. Czynimy to w Kościele, który nieustannie się odnawia i pragnie coraz lepiej służyć Chrystusowi i ludziom.