Niedziela, I Tydzień Wielkiego Postu

Witamy w naszej zakładce - Ruch Światło-Życie w Szówsku

Witamy na naszej stronie Ruch Światło-Życie w Szówsku

Kliknij tu   -  poprzednia strona OAZY w Szówsku

Ciekawe informacje!   : ))    link do - Słownika postaci, miejsc,pojęc,  z BIBLI -online

Jak opowstała oaza?    Sługa Boży, ks. Franciszek Blachnicki założył Oaze, ponieważ chciał by była ona żywym Kościołem. Oaza to miejsce tętniące życiem. Źródłem tego życia, źródłem wody i pokarmu jest Jezus Chrystus obecny na Eucharystii. Ruch gromadzi ludzi różnego wieku i stanu: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, oraz rodziny. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie stara się formować dojrzałych i świadomych chrześcijan oraz służyć wspólnocie Kościoła.

Jesteśmy wspólnotą Ruchu Światło-Życie działającą przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szówsku. Jest z nas całkiem spora grupa. Mamy grupę studentów, którzy są zarazem animatorami; jest kilkanaście osób z liceum i gimnazjum. My, Oazowicze, jesteśmy dumni z tego, ze możemy pogłębiać naszą wiarę chodząc na cotygodniowe spotkania z ks. Łukaszem (dzięki któremu zawdzięczamy istnienie Oazy w Szówsku), czy uprawiając sporty. Ostatnio udało nam się nawet przygotować parafialne Jasełka, na których zbieraliśmy dobrowolne datki na nasze wakacyjne rekolekcje…

Wszystkich chętnych, pragnących zapisać się do Oazy w Szówsku, zapraszamy na spotkania, odbywające się w piątki, po Mszy Św. Wieczornej (około 18.00).

“Dar z siebie samego. Oddanie życia, żeby z tego było życie dawane światu. Przecież to jest ideał dojrzałego chrześcijanina, który musi byc w każdym z nas, żebym ‘dawał życie światu’, żebym dawał życie innym w ojcostwie fizycznym i duchowym, do którego dorastamy, całe życie dorastamy.”

prosze tu pisać swoje sugestie ! :))