Czwartek, XV Tydzień zwykły

19 lipca 2018

Artykuły, galerie fotografii i listy plików

Wystep choru pod przewodnictwem s. LUCYNY

Dożynki gminne w Surmaczówce 2017

Profesjonalne usługi FOTO Damian Bereza t. 507501601

Jacek Gorlej - usługi footo

pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Rysia

Litania

z udziałem Ks. Bpa Mariana Rojka

W dniach 4-7 lipca 2011r. w Częstochowie w budynku Wyższego Seminarium Duchownego - odbyła się Sesja rekolekcyjna nt. Parafialnego Projektu Odnowy i Ewangelizacji, dla kapłanów i świeckich. Wzięło w niej udział tylko 9 osób w tym 5 księży. Uczestnicy w duchu komunii i dynamiki nadziei przeżywali to spotkanie formacyjne, które ukazało im potrzebę i metodę wdrażania w życie naszych parafii całościowego “projektu odnowy i ewangelizacji”. Były reprezentowane diecezje: częstochowska, przemyska, sandomierska i włocławska. Atmosfera była bardzo rodzinna; wszyscy uczestnicy byli od początku do końca sesji. Braliśmy też udział w codziennym apelu Jasnogórskim o g. 21.00 w kaplicy cudownego obrazu. Ks. Marian Wrona.

"Pieśni Maryjnych" RADAWA 2010

Zdięcia: Jerzy Wożny - profesionalne uslgi FOTO/VIDEO

Przygotowało Kółko Misyjne

Śpiew ku chwale Bożej - to podwójna modlitwa. Dołącz - czekamy na ciebie !

Naszego kościoła w Szówsku dnia 23.X.2009r

Czcigodni Jubilaci! Kiedy jesteśmy świadkami Waszego dziękczynienia Bożej Opatrzności - trudno patrzeć na wszystkie lata Waszej pracy kapłańskiej inaczej niż na szczególny dar: Dar kapłańskich dłoni i kapłańskich ust. Dłoni udzielających sakramentów świętych, Dłoni błogosławiących, Kapłańskich ust zatroskanych o prawdy Boże, ust zatroskanych o chorych i cierpiących, i wszelkich potrzebujących wsparcia duchowego, ust przebaczających. Jubileusz święceń kapłańskich uświadamia nam raz jeszcze tajemnicę Bożego powołania. Świadectwo kapłańskiej posługi minionych lat ukazuje - w dostrzegalny dla wszystkich sposób - znaczenie słów Chrystusa: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał". Dostojni Jubilaci - cała Wasza rodzinna parafia - gratuluje Wam duchowego daru w służbie owczarni Pańskiej. Pokazujecie nam całym Swoim życiem, że szczęściem naszym jest naśladowanie Jezusa. Cieszymy się więc z Wami drodzy ojcowie, z Waszego życia zjednoczonego z Jezusem, a z okazji zacnego Jubileuszu 50 i 40-lecia Kapłaństwa życzymy Wam wielkiej radości z każdego dnia kapłańskiej służby. Niech Najświętsze Serce Jezusa, które patronuje tej parafii obdarza Was wszelkimi łaskami na dalsze lata kapłańskiego posługiwania. Niech zachowa Was w zdrowiu i pozwoli przez długie lata dzielić się z braćmi w kapłaństwie bogatym doświadczeniem i przykładem głębokiej wiary; cieszyć się owocami pasterskiej posługi - tą radością - jakiej doznają żniwiarze zbierający obfite plony. Szczęść Boże !

Wielkanoc (Pascha) - najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie (obok Bożego Narodzenia) upamiętniające śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

17-06-2007

15-06-2007