Polecamy strony

Święta

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Dzisiaj jest

poniedziałek,
24 września 2018

(267. dzień roku)

Zegar

Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
359921

Artykuły, galerie fotografii i listy plików

Wystep choru pod przewodnictwem s. LUCYNY

Dożynki gminne w Surmaczówce 2017

Profesjonalne usługi FOTO Damian Bereza t. 507501601

Jacek Gorlej - usługi footo

pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Rysia

  Litania

z udziałem Ks. Bpa Mariana Rojka

W dniach 4-7 lipca 2011r. w Częstochowie w budynku Wyższego Seminarium Duchownego - odbyła się Sesja rekolekcyjna nt. Parafialnego Projektu Odnowy i Ewangelizacji, dla kapłanów i świeckich. Wzięło w niej udział tylko 9 osób w tym 5 księży. Uczestnicy w duchu komunii i dynamiki nadziei przeżywali to spotkanie formacyjne, które ukazało im potrzebę i metodę wdrażania w życie naszych parafii całościowego “projektu odnowy i ewangelizacji”. Były reprezentowane diecezje: częstochowska, przemyska, sandomierska i włocławska. Atmosfera była bardzo rodzinna; wszyscy uczestnicy byli od początku do końca sesji. Braliśmy też udział w codziennym apelu Jasnogórskim o g. 21.00 w kaplicy cudownego obrazu. Ks. Marian Wrona.

"Pieśni Maryjnych" RADAWA 2010

Zdięcia: Jerzy Wożny - profesionalne uslgi FOTO/VIDEO

Przygotowało Kółko Misyjne

Śpiew ku chwale Bożej - to podwójna modlitwa. Dołącz - czekamy na ciebie !

Naszego kościoła w Szówsku dnia 23.X.2009r

Czcigodni Jubilaci! Kiedy jesteśmy świadkami Waszego dziękczynienia Bożej Opatrzności - trudno patrzeć na wszystkie lata Waszej pracy kapłańskiej inaczej niż na szczególny dar: Dar kapłańskich dłoni i kapłańskich ust. Dłoni udzielających sakramentów świętych, Dłoni błogosławiących, Kapłańskich ust zatroskanych o prawdy Boże, ust zatroskanych o chorych i cierpiących, i wszelkich potrzebujących wsparcia duchowego, ust przebaczających. Jubileusz święceń kapłańskich uświadamia nam raz jeszcze tajemnicę Bożego powołania. Świadectwo kapłańskiej posługi minionych lat ukazuje - w dostrzegalny dla wszystkich sposób - znaczenie słów Chrystusa: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał". Dostojni Jubilaci - cała Wasza rodzinna parafia - gratuluje Wam duchowego daru w służbie owczarni Pańskiej. Pokazujecie nam całym Swoim życiem, że szczęściem naszym jest naśladowanie Jezusa. Cieszymy się więc z Wami drodzy ojcowie, z Waszego życia zjednoczonego z Jezusem, a z okazji zacnego Jubileuszu 50 i 40-lecia Kapłaństwa życzymy Wam wielkiej radości z każdego dnia kapłańskiej służby. Niech Najświętsze Serce Jezusa, które patronuje tej parafii obdarza Was wszelkimi łaskami na dalsze lata kapłańskiego posługiwania. Niech zachowa Was w zdrowiu i pozwoli przez długie lata dzielić się z braćmi w kapłaństwie bogatym doświadczeniem i przykładem głębokiej wiary; cieszyć się owocami pasterskiej posługi - tą radością - jakiej doznają żniwiarze zbierający obfite plony. Szczęść Boże !

Wielkanoc (Pascha) - najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie (obok Bożego Narodzenia) upamiętniające śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

17-06-2007

15-06-2007

07.06.2007

24.05.2007r.

25.05.2007r.

6.05.2007r.

1.04.2007r.

30 marca 2007

10.04.2007r.

  Galeria
Nasza Świątynia parafialna

Powrót