Czwartek, IV Tydzień Wielkanocny

26 kwietnia 2018

JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA 50-LECIA O.MARKA FORYSIA OP I 40-LECIA O.CZESŁAWA FORYSIA OP

Czcigodni Jubilaci! Kiedy jesteśmy świadkami Waszego dziękczynienia Bożej Opatrzności - trudno patrzeć na wszystkie lata Waszej pracy kapłańskiej inaczej niż na szczególny dar: Dar kapłańskich dłoni i kapłańskich ust. Dłoni udzielających sakramentów świętych, Dłoni błogosławiących, Kapłańskich ust zatroskanych o prawdy Boże, ust zatroskanych o chorych i cierpiących, i wszelkich potrzebujących wsparcia duchowego, ust przebaczających. Jubileusz święceń kapłańskich uświadamia nam raz jeszcze tajemnicę Bożego powołania. Świadectwo kapłańskiej posługi minionych lat ukazuje - w dostrzegalny dla wszystkich sposób - znaczenie słów Chrystusa: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał". Dostojni Jubilaci - cała Wasza rodzinna parafia - gratuluje Wam duchowego daru w służbie owczarni Pańskiej. Pokazujecie nam całym Swoim życiem, że szczęściem naszym jest naśladowanie Jezusa. Cieszymy się więc z Wami drodzy ojcowie, z Waszego życia zjednoczonego z Jezusem, a z okazji zacnego Jubileuszu 50 i 40-lecia Kapłaństwa życzymy Wam wielkiej radości z każdego dnia kapłańskiej służby. Niech Najświętsze Serce Jezusa, które patronuje tej parafii obdarza Was wszelkimi łaskami na dalsze lata kapłańskiego posługiwania. Niech zachowa Was w zdrowiu i pozwoli przez długie lata dzielić się z braćmi w kapłaństwie bogatym doświadczeniem i przykładem głębokiej wiary; cieszyć się owocami pasterskiej posługi - tą radością - jakiej doznają żniwiarze zbierający obfite plony. Szczęść Boże !